Volta kvartal — 47B Loftid

volta kvartal

AJALOOLINE TÖÖSTUSKVARTAL
MUUTUB MÕNUSAKS ELUPIIRKONNAKS.

Volta kvartal on oma nime saanud Volta tehase järgi, mis asutati 1899. aastal. Tehase nimi laenati elektrotehnika esiisalt Alessandro Voltalt, kelle järgi on nime saanud ka elektripinge mõõtühik volt.

ajalugu

Enam kui 100 aastat erinevaid elektriseadmeid tootnud tehas on tänaseks ennast koomale tõmbamas, et teha ruumi linnasüdamesse paremini sobivale elukvartalile.

ümbersünd

Osad eri ajastutest pärit hooned rekonstrueeritakse elamuteks, teiste asemele ehitatakse uued kortermajad. Sellega koos tärkavad ümbruskonda uued restoranid, kohvikud ja tõelised väikepoed. Terve kvartal ehitatakse 21. sajandi inimeste järgi ümber.

tulevikukvartal

Tulevane kvartal on arhitektuurselt omanäoline, kõrghaljastatud ja avara planeeringuga. Siit ei puudu ei lasteaed ega spordiväljak ning piisavalt parkimisruumi nii jalgratastele kui autodele.

Kohe lüüakse kopp maasse uue Selveri ehitamiseks ning värske Kalaranna tänava valmimist näed juba sisse kolides. Volta kvartalist on saamas mugav ja omanäoline tervik.

Homne päev algab kõige ilusamalt 4B Loftides. Vaid mõne aasta pärast saab siinsest kvartalist kogu piirkonna tulipunkt, täna astuvad kõik selleks esimesi samme.

tere tulemast
oma uude koju!